Amerika joj dala ideju, Banjaluka podršku: Posao profesora zamijenila posebnim palačinkama FOTO

Željka Pavlović | BL Portal
21.06.2026. | 07:24

Kao djevojčica maštala je da će jednog dana voditi auto-školu. Život je, međutim, imao potpuno drugačiji plan. Umjesto automobila i saobraćajnih propisa, danas joj je svakodnevica ispunjena mirisom toplog tijesta, čokolade i svježeg voća.

Tako svoju priču za BL portal započinje Banjalučanka Nikolina Mitrović, vlasnica brenda „Fluffy Pancakes“, mjesta koje je za samo dvije godine postalo nezaobilazna stanica za ljubitelje slatkih zalogaja.

„Kao dijete sam maštala da ću jednog dana biti vlasnica auto-škole, ali kako ono kažu – pravi planove da ti se Bog smije. Tako da završih u palačinkama“, priča kroz osmijeh.

Ljubav prema kuhinji rodila se još u djetinjstvu. Kuvati je naučila veoma rano, ali je, odrastajući uz starijeg brata, krenula njegovim stopama. Završila je Saobraćajni fakultet i postala profesorica, uvjerena da će upravo to biti njen životni poziv.

Ipak, ni tokom studija nije mirovala. Želja da radi i stiče nova iskustva odvela ju je preko okeana.

„To je bio program za studente, gdje sam radila tri posla, naučila štošta, ali i taj period iskoristila da vidim šta sve tamo ima, a da Banjaluka nema. Svako putovanje mi je na neki način bilo vodilja da baš otvorim radnju u kojoj ću spremati mini holandske palačinke. Međutim, nakon kraja studiranja obrela sam se u nekoliko poslova za saobraćaj, a kasnije i kao profesor. Biti profesor je divno zanimanje, rad sa djecom posebno me ispunjava, ali kako sam tu radila kao zamjena smatrala sam da je najbolje nakon toga da započnem neki svoj posao“, objašnjava Nikolina.

Ideja je godinama sazrijevala, a onda je prije nešto više od dvije godine skupila hrabrost i registrovala „Fluffy Pancakes“. Danas kaže da joj je radnja postala druga kuća, a mnogim Banjalučanima omiljeno mjesto za kratku pauzu i nešto slatko.

Najveće iznenađenje, priznaje, bila je podrška koju je dobila odmah po otvaranju.

„Naravno da je bilo treme, ali iskreno me pozitivno iznenadila podrška moje Banjaluke, ali i mojih nekadašnjih učenika. Oni su sami osjetili potrebu da me odmah posjete, da probaju palačinke, ali i da glas o mom ‘Fluffy Pancakes’ daleko čuje. U početku su znali da dođu i odmah pitaju kada ću se vratiti u školu, ma bude svega, ali sve je to simpatično“, priča kroz osmijeh.

Da će jednog dana otvoriti poslastičarnicu, kaže, njeni najbliži nisu doživjeli kao veliko iznenađenje.

„Posao pečenja palačinki nije iznenadio ni porodicu ni prijatelje. Otkad znam za sebe ja sam glavni i odgovorni urednik za poslastice na svakom slavlju“, kaže uz smijeh.

A upravo su svakodnevni susreti sa mušterijama ono zbog čega, kako kaže, ni jednog trenutka nije zažalila što je zamijenila učionicu kuhinjom.

„Ja u ovome uživam. Mislim, ko ne bi uživao da radi ono što voli dok miriše na toplo mekano tijesto, voće i čokoladu. Zahvalna sam i brojnim gostima ‘Fluffy Pancakes’ jer to prepoznaju. Toliko da sad već neke, kada ih ugledam na uglu ulice, znam tačno šta hoće i odmah spremam dok ni ‘ćao’ nisu izgovorili. Čak imamo jednog komšiju penzionera koji toliko obožava naše palačinke da kad krene u trgovinu, obavezno svrati po svoju porciju“, priča Nikolina.

I dok se pojedini gosti raspituju da li bi mogli kupiti strogo čuvani recept za njene mini holandske palačinke, odgovor je uvijek isti, da recept ostaje tajna.

Ali zato planova za budućnost ne nedostaje.

„Za sad imam jednu radnicu, a želja mi je da jednog dana budemo prava franšiza. Uskoro ćemo se posvetiti i keteringu da zasladimo sva slavlja u Banjaluci palačinkama. Biće svega uz puno rada, ali i sreće“, zaključuje Nikolina.

Cijene

Porcija mini holandskih palačinki košta 3,50 KM, dok se prelivi doplaćuju 2 KM.

Za posipe je potrebno izdvojiti 0,50 KM.