Najkraća evroligaška karijera jednog igrača: Trajala samo četiri sekunde VIDEO

21.10.2021. | 18:31

Uskoro se navršava pet godina od moguće najneobičnije individualne partije jednog igrača u Evroligi – trajala je samo četiri sekunde.

Tačno toliko je Izraelac Dagan Jivzori proveo u igri na gostovanju Makabija Panatinaikosu u Atini, kada je uveden kao taktička zamisao trenera pred sam kraj prve četvrtine – da odigra flastera na Feldinu. Akcija “Zelenih” koja je potom uslijedila nije dala rezultata, gosti su se odbranili, a Jivzori te četiri sekunde pamti kao njegov jedini nastup u elitnom košarkaškom takmičenju. Pamti i Evroliga, i piše u knjige rekorda.

Makabi je poražen 83:75 u produžetku, bila je to sezona 2016/2017, šesto kolo Evrolige.

Niko ni prije ni poslije Jivzorija nije “uspio” da samo uđe, izađe i da se nikad više ne pojavi u takmičenju.

Inače, ovaj košarkaš, koji danas ima 35 godina, dugo je čekao evroligašku priliku, stigao je iz Makabi Haife u “Ponos Izraela”, međutim nikad nije uspeo da postigne ono što je očekivao u elitnom rangu. Nije da je vidio sebe kao zvezdu takmičenja, ali isto tako ni u najgorim predviđanjima nije mogao da zamisli da će u Evroligi “trajati” tek četiri sekunde.

Osim ovog evroligaškog blica, Jivzori je imao sasvim solidnu karijeru. Nastupao je u Evrokupu sa skromnim brojkama, a u domaćem šampionatu imao je prosek od 6.6 poena za 15 minuta u proseku po utakmici, pod komandom Gaja Gudesa i Žana Tabaka. Bila je to njegova prva sezona u Makabiju, prenosi Telegraf.

Poslije tri mjeseca druge sezone u klubu dobio je otkaz.

U karijeri je odigrao 242 utakmice u izraelskom šampionatu, sa učinkom od 7,9 poena u prosjeku po utakmici.