Meliha osmislila jedinstveni taksi: Muškarcima zabranjen ulaz VIDEO
13.11.2025. | 16:42U Novom Pazaru, gradu poznatom po snažnim i hrabrim ženama, pokrenuta je inicijativa koja mijenja svakodnevicu i ruši predrasude – prvi ženski taksi servis, namijenjen isključivo ženama i djeci.
vu ideju pokrenula je Meliha Mavrić Kambović, koja ističe da ovaj projekat nije samo poslovni poduhvat, nego i poruka o hrabrosti, povjerenju i podršci među ženama.
– Bezbjednost žena u saobraćaju bila je osnovni motiv da se odlučim na ovaj korak. Ova odluka posebno je važna vjernicama s hidžabom – objašnjava Meliha, dodajući da je željela stvoriti prostor u kojem će se svaka žena osjećati sigurno, poštovano i opušteno.
Za razliku od klasičnih taksi službi, ovaj servis donosi nekoliko posebnosti: vozačice su isključivo žene, a klijentkinje mogu biti samo žene i djeca. Putnice očekuju profesionalna usluga, besplatan Wi-Fi i punjači za mobilne telefone – detalji koji vožnju čine ugodnijom i opuštenijom.
– Znam da svaka od vas ima svoj omiljeni broj taksija, ali se nadam da će od sada i ovaj broj biti među njima – rekla je Meliha uz osmijeh, pozivajući sve Novopazarke da podrže projekat koji je, kako mnogi kažu, više od prevoza, simbol ženske samostalnosti i međusobne podrške.
Već nakon prvih objava na društvenim mrežama stiglo je mnoštvo pozitivnih komentara. Brojne žene istakle su da su se ranije, posebno tokom noćnih vožnji, često osjećale nelagodno u društvu nepoznatih vozača. Sada, kažu, napokon imaju opciju koja im pruža mir i sigurnost, prenosi RTV Novi Pazar.
