Bizarna situacija! Grudvama gađali golmana, sudija prekinuo meč VIDEO

01.12.2023. | 20:20

Finski HJK i škotski Aberdin odigrali su 2:2 u susretu petog kola Lige Konferencija, ali je meč u jednom trenutku bio prekinut zbog bizarnog razloga.

Domaćin je vodio 2:0, ali su se Škoti su se vratili i uzeli bod na meču koji se igrao po velikoj hladnoći i snijegu u Helsinkiju. Sudija je utakmicu nadoknadio četiri minuta, ali se igralo čak 15 jer je susret u 92. minuti prekinut na neko vrijeme nakon što su gostujući navijači počeli grudvama da gađaju golmana HJK.-a.

Spiker ih je prvo upozorio da to ne rade, a nakon toga sudija je prekinuo susret dok se navijači nisu smirili.

Uprkos činjenici da utakmica nije imala prevelikog rezultatskog značaja, jer je finski klub uoči ovog kola već ispao iz svih komnbinacija za prolaz grupne faze, dok su Škoti samo teoretski mogli proći u nokaut-fazu takmičenja, ipak smo vidjeli interesantan detalj o kojem bruje društvene mreže, piše Telegraf.

Oznake: Fudbal, Golman, Prekid