Šefica oglašavanja TikToka prelazi u Gugl: Pogledajte internu poruku namijenjenu zaposlenima

14.04.2026. | 12:09

Bivša vodeća izvršna direktorka za oglašavanje TikToka u Sjevernoj Americi Kartun Vajs prelazi u Google (Gugl).

Prema internoj poruci poslatoj zaposlenima u ponedjeljak, ona će obavljati funkciju potpredsjednice za prodaju u srednjem tržišnom segmentu u SAD (MMS), u okviru sektora trgovine.

MMS obično radi sa srednje velikim oglašivačima u Guglu. Tim za trgovinu zadužen je za trgovce, e-trgovinske kompanije i određene klijente iz tradicionalnog poslovanja, poput ljekarskih ordinacija i auto-salona.

“Ovo je veliko pojačanje za tim i za Google, jer Kartun donosi ogromno lidersko iskustvo iz naše industrije”, naveo je u poruci Džon Nikoleti, potpredsjednik za korisnička rješenja u Guglu.

Prema izvoru upoznatom sa situacijom, Vajs će direktno odgovarati Nikoletiju.

Prodaja u srednjem tržišnom segmentu postala je ključna oblast rasta za Gugl, jer obuhvata oglašivače sa potencijalom da povećaju ulaganja u ovu kompaniju.

Nikoleti je ranije opisao tim za korisnička rješenja u Guglu, interno poznat kao GCS, kao tim koji “upravlja portfoliom veličine kompanije sa liste Fortune 100”, u poruci zaposlenima prošle godine.

Šest godina u TikToku

Vajs je u TikTok došla prije gotovo šest godina. Prošle nedjelje, Business Insider izvijestio je da napušta kompaniju, što je dio šireg talasa odlazaka visokorangiranih rukovodilaca iz timova za oglašavanje i marketing.

“Širom Amerike, u posljednjih nekoliko mjeseci pridružili su nam se izuzetni lideri, što potvrđuje rast i reputaciju GCS Amerika. Sjajni timovi privlače sjajne lidere i nemam sumnje da će se taj trend nastaviti kako budemo rasli”, napisao je Nikoleti u ponedjeljak.

“Ovo je veliko pojačanje za tim i za kompaniju, jer Kartun donosi ogromno lidersko iskustvo iz naše industrije. Nedavno je bila potpredsjednica i generalna direktorka globalnih poslovnih rješenja u TikToku, gdje je vodila višemilijardni oglašivački biznis na više od 90 tržišta. Prije toga bila je globalna direktorka sektora u kompaniji Spotify, a ima i bogato iskustvo u agencijskom svijetu, gdje je obavljala funkcije direktorke marketinga i direktorke za rad sa klijentima u kompanijama MediaCom (dio grupacije WPP) i MDC Partners.

Posvećena je razvoju timova i talenata i poznata kao mentor i graditelj timske kulture u industriji. Van posla, ona je supruga, sestra i vlasnica kućnih ljubimaca, a voli balet, putovanja i sportove izdržljivosti. Kartun koristi nadimak ‘KO’ i biće bazirana u kancelariji u Sent Džons Terminalu u Njujorku”, navodi se u poruci.

“Širom Amerika, u posljednjih nekoliko mjeseci pridružili su nam se izuzetni lideri, što potvrđuje rast i reputaciju GCS Amerika. Sjajni timovi privlače sjajne lidere i nemam sumnje da će se taj trend nastaviti tokom godine. Takođe želim da zahvalim Imi, koja je u prethodnim mjesecima vodila i MMS Commerce i Lead Gen segmente u SAD, kao i svim liderima koji su se prilagodili tokom ovog perioda tranzicije i rasta GCSA liderstva”, dodao je Nikoleti.

“Hvala svima na fleksibilnosti, napretku i angažmanu na početku drugog kvartala. Nastavimo sa dobrim rezultatima u GCSA”, naveo je, piše portal Ubrzanje.