Novi model automobilskog velikana: Uskoro stiže Amalfi Spider
26.02.2026. | 15:14Dolazak kabrioleta ne predstavlja iznenađenje. Prethodnik, Ferrari Roma, bio je dostupan i kao kupe i kao Spider, dok je ranije Ferrari Portofino takođe nudio vožnju sa spuštenim krovom.
Italijanski Ferrari priprema novu verziju svog “ulaznog” modela – uskoro stiže Ferrari Amalfi Spider.
Prema dostupnim informacijama, promocija se očekuje već narednog mjeseca, a cijena će vjerovatno startovati od oko 270.000 evra.
Dolazak kabrioleta ne predstavlja iznenađenje. Prethodnik, Ferrari Roma, bio je dostupan i kao kupe i kao Spider, dok je ranije Ferrari Portofino takođe nudio vožnju sa spuštenim krovom.
Amalfi Spider će, poput Rome, imati platneni sklopivi krov, za razliku od starijih modela sa teškim metalnim hard-top rješenjima.
Dizajn će uglavnom pratiti kupe verziju, uz očekivane izmjene zadnjeg dijela kako bi se obezbijedio prostor za smještaj krova.
Ispod haube ostaje poznati 3.9 litarski twin-turbo V8 sa 640 KS i 760 Nm obrtnog momenta, prenosi B92.
Kupe do 100 km/h stiže za oko 3,3 sekunde, dok bi Spider, zbog nešto veće mase usljed dodatka mehanizma za spuštanje krova, mogao biti tek neznatno sporiji – oko 3,5 sekundi.
Enterijer će zadržati fizičke komande, uključujući klasično dugme za startovanje motora i Manettino prekidač na volanu, za razliku od nekih novijih modela sa dominantnim “dodirnim” komandama.
