FOTO: TANJUG/AP
Zbog presretanja pomoći za Gazu: Turska izdala nalog za hapšenje Netanjahua
21.08.2026. | 17:11 Dodaj BL Portal kao Google izvorTurska je izdala novi međunarodni nalog za hapšenje izraelskog premijera Benjamina Netanjahua u okviru istrage o izraelskom presretanju flotile aktivista koja je krenula da uruči pomoć za Pojas Gaze, izjavio je danas turski ministar pravde Akin Gurlek.
Gurlek je objavio na platformi Iks da se u Istanbulu u vezi sa tim presretanjem vodi sudski postupak protiv 35 optuženih, uključujući Netanjahua, kao i da je u okviru tog postupka za izraelskim premijerom izdata međunarodna crvena potjernica.
Turska je već izdala naloge za hapšenje Netanjahua i drugih visokih izraelskih zvaničnika zbog navodnog genocida u vezi sa akcijama Izraela u ratu protiv palestinske militantne grupe Hamas u Pojasu Gaze.
