Trajao skoro dva časa: Tramp oborio rekord sa dužinom govora
25.02.2026. | 07:44Američki predsjednik Donald Tramp oborio je rekord za najduži govor pred članovima oba doma Kongresa Sjedinjenih Američkih Država koji je trajao sat i 47 minuta, osam minuta duže od njegovog govora u martu prošle godine.
Prije Trampa, rekord za najduži govor o stanju nacije držao je bivši predsednik SAD Bil Klinton, koji je održao 27. januara 2000. godina, a trajao je sat vremena i 28 minuta, prenosi Si-En-En.
Bivši američki predsjednik Ričard Nikson i dalje drži rekord za najkraći govor o stanju nacije. NJegovo obraćanje 1972. godine pred Kongresom je bilo kraće od 30 minuta.
Govor o stanju nacije je godišnja ustavno propisana poruka Kongresu SAD u kojoj američki predsjednik sumira godišnje rezultate, procenjuje situaciju u zemlji i navodi ključne prioritete i inicijative svoje administracije za budućnost.
