Teška tragedija! Dvogodišnja djevojčica se ugušila zalogajem hrane u porodičnoj kući
20.01.2026. | 18:30Teška tragedija dogodila se danas u italijanskom gradu Vibo Valentija, gdje je dvogodišnja djevojčica izgubila život nakon što se ugušila zalogajem hrane u porodičnoj kući.
Prema prvim informacijama, sumnja se da je dijete progutalo komad kobasice koji joj je zapušio disajne puteve.
Roditelji su odmah reagovali i odvezli dijete u gradsku hitnu službu, ali je stanje po dolasku u bolnicu već bilo izuzetno teško. Po prijemu u urgentni centar, medicinsko osoblje je konstatovalo da je djevojčica u srčanom zastoju i odmah započelo reanimaciju, prenosi Blic.
Ljekari više od sat vremena pokušavali reanimaciju
Ljekari i medicinske sestre pokušavali su više od sat vremena da je spasu, ali uprkos svim naporima, dijete je preminulo.
Italijanski mediji navode da bi u narednim satima mogla biti pokrenuta istraga kako bi se utvrdile tačne okolnosti tragedije i eventualna odgovornost.
