Ogromno nevrijeme u Grčkoj: Klizišta pokrenuta, stanovnici zarobljeni

22.11.2025. | 12:45

Nevrijeme koje je pogodilo zapadnu Grčku izazvalo je veliku štetu, poplave i klizišta, ostavljajući stanovnike zarobljenim u više oblasti, objavio je ERT njuz.

Vanredno stanje proglašeno je u opštinama Zagori, Filijates i Ziros, dok je sjeverni Krf pretrpio značajne infrastrukturne štete.

Sela u sjevernoj Cumerki ostala su bez struje, a problemi su prijavljeni i u planinskim predjelima Kalambake, Kozanija i Aspropotamosa.

U Filipijadi su poplave, oboreni stubovi i klizišta izazvali ozbiljne poremećaje, dok su slični problemi zabeleženi i u opštini Arta, gdje su se pojavili prekidi u snabdijevanju strujom i oštećenja putne mreže.

Poplave su pogodile i područje Pedini kod Janine.

U gradu Konica oštećena je infrastruktura i elektro-mreže, a veliki dio opštine Mastorohorija je bez struje, a registrovani su i problemi u vodosnabdijevanju.

Lokalna samouprava zatražila je proglašenje vanrednog stanja radi brže sanacije.

Sistem za uzbjenjivanje aktiviran je juče u Janini, Arti, Prevezi i Tesprotiji zbog rizika od klizišta, prenosi Telegraf.