Oborili neslavan rekord! Putnici proveli čak 29 sati u avionu

25.08.2025. | 11:20

Iako je let prvobitno trebalo da traje oko 13 sati, čak 294 putnika ostalo je zarobljeno u Boingu 777 punih 29 sati zbog “crnog upozorenja” tokom slijetanja.

Putnici koji su se ukrcali na let 883 iz Los Anđelesa u Hong Kong znali su da ih čeka dugo putovanje, ali nisu mogli da zamisle da ih čeka okeansko putovanje iz pakla i oboreni rekord za najduže vrijeme provedeno u avionu.

To se dogodilo s letom CX883, navodi Mirror.

Opservatorija u Hong Kongu izdala je upozorenje na crnu kišu i ekstremne vremenske prilike, što znači da se očekuje više od 70 milimetara kiše na sat, što povećava rizik od klizišta, poplava i ozbiljnih poremećaja.

U takvim situacijama, letovi mogu biti odloženi, preusmjereni ili otkazani.

Poletio je 4. avgusta u 0.55 ujutro po lokalnom vremenu sa aerodroma u Los Anđelesu. Poslije 13 časova, Boing je započeo spuštanje prema Međunarodnom aerodromu u Hong Kongu, ali ga je prekinulo crno upozorenje.