
Neočekivane padavine: Snijeg okovao evropsku zemlju, nanosi i do pola metra
19.04.2025. | 16:27Saobraćaj u Švajcarskoj se u subotu uglavnom vraća u normalu nakon obilnih snježnih padavina koje su dovele do zatvaranja pojedinih puteva, saopštile su vlasti.
Prevoj Simplon, blizu italijanske granice na jugu zemlje, ponovo je otvoren, navedeno je.
Еlektrična energija je takođe uglavnom obnovljena u oblastima koje su bile pogođene nestancima struje, uključujući i skijalište Cermat, piše Dnevnik.hr.
Sam Cermat ostao je odsječen, a prilazni put je zatvoren zbog opasnosti od lavina, izjavio je portparol turističke kancelarije. Izrazio je nadu da će voz kojim se stiže do tog popularnog švajcarskog mjesta, koje se nalazi podno Materhorna, tokom dana ponovo početi da saobraća.
Neočekivano obilan snijeg pao je u četvrtak u pojedinim dijelovima Švajcarske, a zabilježeni su nanosi i do pola metra.