Klijenti političari, advokati, profesori… Razotkrivena mreža elitne prostitucije i javnih kuća

08.11.2023. | 21:48

Američki tužioci optužili su tri osobe koje su vodile mrežu elitne prostituci i javnih kuća u širem području Bostona i u sjevernoj Virdžiniji, čiji su klijenti, između ostalih, bili političari, advokati, profesori, ljekari i vojna lica.

Federalni tužioci u Bostonu nisu identifikovali nijednu od “bogatih i dobro povezanih klijenata” za koje kažu da su plaćali do 600 dolara po satu za seksualne susrete sa ženama mahom iz Azije koje su eksploatisane kroz trgovinu ljudima.

Vršilac dužnosti američkog tužioca DŽoš Levi najavio je optužbe protiv tri lica – Hana Lija /41/ i DŽunmjung Lija /30/ iz Masačusetsa i DŽejmsa Lija /68/ iz Kalifornije.

Levi je rekao da je istraga “tek počela” i da istražitelji prikupljaju još dokaza nakon što su danas izvršili pretrese na lokacijama u Masačusetsu, Virdžiniji i Kaliforniji.

Vlasti su u međuvremenu zaplijenile domene za dvije veb stranice vezane za lanac prostitucije, saopštile su vlasti.

“Posvećeni smo bliskoj saradnji sa našim saveznim, državnim i lokalnim partnerima kako bismo pozvali na odgovornost ljude koji su vodili ovaj lanac i ljude koji su podstakli potražnju za ovim aktivnostima”, rekao je Levi na konferenciji za novinare.

Trojica optuženih, koji nisu u srodstvu, uhapšeni su i optuženi za zavjeru primoravanja žena da putuju kako bi se bavile ilegalnim seksualnim aktivnostima.

Prema dokumentaciji o optužnici, optuženi, predvođeni Hanom Lijem, koristili su luksuzne stambene komplekse kao javne kuće u Kembridžu i Votertaunu u Masačusetsu i Ferfaksu i Tajsonsu u Virdžiniji.

Dvije veb stranice oglašavale su sastanke sa azijskim ženama, a kupci su prošli proces provjere koji je uključivao davanje fotografija sa vozačke dozvole i imena poslodavaca, rekli su tužioci.

Levi je rekao da su klijenti “često plaćali mjesečnu naknadu da bi bili dio ovog ilegalnog kluba”.

Klijenti su plaćali između 350 i 600 dolara, u zavisnosti od usluga, a među njima su političari, direktori farmaceutskih i tehnoloških kompanija, ljekari, oficiri, profesori, advokati, biznismeni, naučnici i računovođe, kao i državni funkcioneri koji su imali pristup povjerljivim sadržajima.