
Kćerkica čudom preživjela: Aleksandar ubio vjerenicu, pa izazvao sudar u kome su poginuli on i sin od tri mjeseca
25.08.2025. | 20:39Aleksandar V. (37) iz Njemačke, ubio je svoju vjerenicu nožem, a zatim je namjerno izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su poginuli on i njegov tromjesečni sin. Dvogodišnja kćerkica je čudom preživjela.
Djevojčica je zadobila teške povrede i jedno vrijeme je bila u komi, ali se kasnije probudila.
Njemačka policija je saopštila da istraga neće biti nastavljena, budući da je počinilac mrtav.
Prema pisanju Bilda, tragedija koja je potresla zajednicu u Valdahtal-Salctetenu, u pokrajini Baden-Virtemberg, dogodila se 10. avgusta, ali u tom trenutku nije se znalo da je počinilac rumunski državljanin.
Namjerno izazvao udes
Dana 10. avgusta, Aleksandar V. (37) ubio je svoju vjerenicu Danielu (34), a zatim je sebi i njihovom tromjesečnom sinu Aronu oduzeo život namjerno izazvavši saobraćajnu nesreću.
U automobilu se nalazila i njihova skoro dvogodišnja kćerka Hana, koja je preživjela, ali je teško povrijeđena.
Poslije više dana provedenih u komi, djevojčica se probudila i čak komunicirala sa svojom bakom, prenosi News.ro.
Djevojčicu iz kome probudila baka
Prema ljekarima iz Univerzitetske klinike u Tibingenu, baka je imala ključnu ulogu u oporavku djeteta, pa je zamoljena da stalno bude uz unuku.
– Postoji iskra nade u tami. Iako je još spavala, ljekari su primjećivali snažne emocije kada je Hana čula baku ili osjećala njene dodire -izjavila je Andrea Borg (65), porodična prijateljica, prenosi Bild.
Ljekari su najpre pokušali da je probude pet dana nakon tragedije, ali je postupak prekinut. Sedamdeset i dva sata kasnije novi pokušaj je uspio.
Od ponedjeljka djevojčica je uspjela da komunicira sa bakom ne samo dodirom, već i reakcijama na riječi.
– Popodne su već mogle zajedno da izađu u malu šetnju kolicima – rekao je Borg.
Hanina borba tek počinje
– Bake, deke, stričevi i tetke su preplavljeni saosjećanjem i podrškom. Dobro im je što znaju da nisu sami u ovom strašnom periodu – rekla je porodična prijateljica.
Njemačka policija je potvrdila da istraga o zločinu neće biti nastavljena jer je počinilac mrtav.
Ali za malu Hanu, jedinu preživjelu tragedije, borba za život tek počinje, prenosi Blic.