
Izrael gađao bolnicu u Gazi: Najmanje 15 ubijenih, među njima i novinari FOTO/VIDEO
25.08.2025. | 12:00Najmanje 15 ljudi, uključujući četiri novinara, poginulo je danas u izraelskim napadima na bolnicu Naser gradu Kan Junis na jugu Pojasa Gaze, saopštili su palestinski zdravstveni zvaničnici.
Među ubijenima je i Rojtersov snimatelj Husam al Masri.
Fotograf Hatem Haled, takođe povezan sa Rojtersom, ranjen je u drugom napadu, koji je uslijedio dok su spasioci i novinari pritrčavali na mjesto prvog udara.
Four Palestinian journalists killed after IOF struck the upper floor of the Nasser Hospital in Khan Younis.
–@Reuters cameraman Hossam al-Masri
-Al Jazeera photojournalist Mohammad Salama
-Freelancer Maryam Abu Daqqa
-NBC’s Muath Abu TahaStop this madness. pic.twitter.com/z5D2sOiSW2
— لينة (@LinahAlsaafin) August 25, 2025
Očevici su naveli da su napadi pratili dolazak spasilaca i medijskih ekipa na mjesto prvog napada.
Nasser Hospital, Khanyounis, Gaza. pic.twitter.com/XyXEORGSob
— TIMES OF GAZA (@Timesofgaza) August 25, 2025
Među poginulima je i jedan spasilac, a zdravstveni zvaničnici identifikovali su i novinare Marijam Abu Dagu, Mohameda Salamu i Moaza Abu Tahu.
Izraelska vojska i kancelarija premijera Benjamina Netanjahua nisu komentarisali napad.
Od početka rata u Gazi 7. oktobra 2023. godine, više od 240 palestinskih novinara je ubijeno u izraelskim napadima, navodi Palestinski sindikat novinara, a prenosi Rojters.