Drama u Francuskoj: Požar opustošio 800 hektara šume kod Fontenbloa

13.07.2026. | 07:17 Dodaj BL Portal kao Google izvor

Veliki požar koji je izbio u poznatoj šumi kod gradića Fontenblo u dapartmanu Sena i Marna u centralnoj Francuskoj opustošio je 800 hektara zemljišta koje je uglavnom pod šumom, a 15-ak kuća koje su se nalazile u blizini vatrene stihije moralo je da bude evakuisano.

Raspoređena su dva vatrogasna aviona, helikopteri i 400 vatrogasaca u pokušaju da se suzbije požar “izuzetnih razmjera”, prenosi danas “Figaro”, navodeći da je vatra izazvala velike poremećaje u drumskom i željezničkom saobraćaju.

Oko petnaest kuća u selu Vodi je evakuisano, a vatrogasci rade na zaštiti kuća u Ašer la Foreu.

Ministar unutrašnjih poslova Francuske Loran Nunjez najavio je da će danas posjetiti ugroženo područje kod šume Fontenblo i obići komandni punkt kako bi procijenio situaciju i sastao se sa lokalnim zvaničnicima.

– Požar još nije lokalizovan. Vatrogasci računaju na pad temperature”, izjavio je Pol-Eduar Loren, portparol resorne vatrogasno-spasilačke službe (SDIS).

Potpukovnik Erik Brokardi, portparol Nacionalne federacije francuskih vatrogasaca, izjavio je danas da je osnovni cilj vatrogasaca spasavanje života i imovine.

Oznake: Francuska, Požar, Šuma