Bivši šef države ima stalnu zaštitu: Tri zatvorenika prijetila smrću Sarkoziju
23.10.2025. | 07:36Tri zatvorenika stavljena su u srijedu u policijski pritvor zbog prijetnji smrću koje su uputili bivšem francuskom predsjedniku Nikoli Sarkoziju koji služi kaznu u zatvoru Sante u Parizu, saopštilo je parisko javno tužilaštvo.
Privođenje je sprovedeno nakon objavljivanja videa koji je snimio zatvorenik i objavio ga na društvenim mrežama u kojem se upućuju prijetnje smrću nakon dolaska Sarkozija u zatvor Sante, prenosi televizija BFM.
Francuski ministar pravde Žerald Darmanen izjavio je za CNews da će “neki od privedenih biti u disciplinskim zatvorskim odjeljenjima”, a drugi će biti premješteni u druge zatvorske ustanove, prenosi Tanjug.
Nikola Sarkozi je ranije ove nedjelje upućen na izdržavanje kazne u zatvor Sante nakon što je osuđen za “kriminalnu zavjeru” i pribavljanje novca iz Libije za finansiranje svoje predsjedničke kampanje 2007. godine.
Bivši šef države u zatvoru ima stalnu zaštitu dvojice naoružanih policajaca koji se smjenjuju na 12 sati.
