Bijela kuća o pozivu američkog senatora na ubistvo Putina: To nije zvanični stav američke Vlade

04.03.2022. | 22:39 Dodaj BL Portal kao Google izvor

Bijela kuća je komentarisala izjavu američkog senatora Lindzi Grejema, koji je porukom na društvenoj mreži pozivao građane Rusije da liše života ruskog predsjednika Vladimira Putina, i navela da to nije zvaničan stav američke Vlade.

„To nije stav američke Vlade i tako nešto ne možete da čujete ni od koga ko radi u Vladi“, rekla je portparolka Bijele kuće Džen Psaki komentarišući izjavu Grejema.

Psaki je podvukla da je administracija Bajdena usmjerena na diplomatsko rješavanje situacije i dodala da oni ne pribjegavaju ubistvima lidera drugih država, ne pozivaju na smjenu režima, kao i da to nije politika SAD.

Ranije je američki senator Lindzi Grijem, republikanac koji u Senatu SAD predstavlja Južnu Karolinu, porukom na društvenoj mreži Tviter pozivao građane Rusije da liše života ruskog predsjednika Vladimira Putina. On je naveo i da ko to bude uradio „učiniće uslugu sebi i cijelom svijetu“.

Portparol Kremlja Dmitrij Pijeskov je komentarišući izjavu Grejema rekao da u ovim teškim vremenima neki gube zdrav razum.

Podsjetimo, Rusija je 24. februara pokrenula specijalnu operaciju čiji je cilj demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine. Predsjednik Rusije Vladimir Putin je u televizijskom obraćanju Rusima rekao da okolnosti „zahtijevaju odlučnu i hitnu akciju“ i da su se narodne republike Donbasa obratile Rusiji sa zahtjevom za pomoć.

Prema riječima ruskog lidera, sva odgovornost za krvoproliće biće na savjesti vladajućeg režima u Ukrajini. On je pozvao ukrajinsku vojsku da ne poštuje zločinačka naređenja ukrajinskih vlasti, da položi oružje i ode kući.