
Američki vojni ekspert: Ukrajnci životima plaćaju lažne nade u pobjedu nad Rusijom
06.06.2023. | 15:15Rusi uče na operacijama koje izvode i postaju sve strašnija vojna sila, a Ukrajnci svojim životima plaćaju lažne nade u pobjedu nad Rusijom – smatra američki vojni ekspert potpukovnik u penziji Danijel Dejvis.
On navodi da mu se “srce cijepa što Ukrajinci nastavljaju da svakodnevno plaćaju tu iluziju svojim životima i dijelovima tijela”.
“Žalosti me što vidim da im se i dalje daje nada da će na kraju pobijediti. Ne vidim da imaju vojsku koja je na putu ka pobijedi. Nastavak sukoba, odnosno kontraofanziva u koju kreću – samo će povećati njihove žrtve”, ocjenjuje Dejvis.
Prema njegovoj prognozi, čak i u slučaju taktičkih uspjeha ukrajinske kontraofanzive, vojna prednost Rusije na kraju će dovesti do uništenja vojne sile Kijeva.
“Čak i ako ofanziva Oružanih snaga Ukrajine realno počne, neće biti bitno da li je izuzetno uspješna, umjereno uspješna ili potpuna katastrofa. Krajnji ishod rata neće zavisiti od toga”, navodi Dejvis, a prenose analitički portali.
On zaključuje da Rusi imaju mnogo veći vojni potencijal i ljudske resurse, a da Ukrajina nema takve prednosti, tako da vrijeme ne radi za nju već za Rusiju.