“Zvijezda u usponu”: Vuleta i Topićeva kandidati za evropske nagrade

22.09.2023. | 15:46

Srpska atletičarka Ivana Vuleta nominovana je za najbolju atletičarku Evrope u ovoj godini, dok je Angelina Topić jedna od kandidatkinja za nagradu “Zvijezda u usponu”.

Vuleta je nedavno u disciplini skok u dalj postala prvak svijeta na otvorenom na prvenstvu u Budimpešti, skočivši 7,14 metara, što je ujedno bio i državni rekord.

Ove godine je Vuleta pet puta pobijedila na mitinzima Dijamantske lige, osvojila bronzanu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu i trenutno zauzima prvo mjesto na svjetskim rang-listama u skoku udalj.

Topićeva je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za takmičare do 20 godina, koje je održano u Jerusalimu, a na završnom mitingu Dijamantske lige u Judžinu bila je treća.

Na Svjetskom dvoranskom prvenstvu Topićeva je bila četvrta, a na Svjetskom prvenstvu na otvorenom u Budimpešti sedma.

Ove godine je oborila i seniorski rekord od 1,97 metara.