Zvezda ubacila 100 poena u derbiju ABA lige: Cedevita Olimpija pala u Beogradu

23.01.2023. | 19:59

Crvena zvezda je pobijedila Cedevitu Olimpiju u 16. kolu ABA lige sa 100:95. Crveno bijeli su sjajno šutirali i bio je to meč u kom odbrane i nisu baš briljirale. Zvezda je ubacila 13 trojki iz 34 šuta.

Zvezda je imala odličan napadački ritam od početka na krilima Fkaunda Kampaca i Luke Vildose, dok je Olimpija uspijevala na to da odgovori prije svega zahvaljujući Jogiju Ferelu. Inače je ljubljanska ekipa sklona tome da više akcenta stavlja na napad nego na odbranu, a Zvezda je baš takvim oružjem uspjela da slomi protivnika.

Tek u posljednjoj četvrtini Cedevita Olimpija je uspjela malo da obuzda Zvezdu pa se poslednja tri i po minuta se ušlo u neizvjesnu zavšrnicu jer je bilo četiri razlike. Tada je najprije Vildosa pogodio, a odgovorio je Amar Alibegović jednim snažnim kucanjem. Bilo je dosta grešaka i izgubljenih lopti, a onda je Ognjen Dobrić pogodio trojku koja je riješila sve.