Zvezda očitala lekciju Cedevita Olimpiji

08.10.2023. | 21:35

Košarkaši Crvene zvezde više nego ubjedljivo su savladali ekipu Cedeivta Olimpije sa 94:51 u derbi meču drugog kola ABA lige.

Još jedna ubjedljiva pobjeda srpskog kluba nad timom iz Slovenije.

Nakon što je Partizan deklasirao Krku, impresivnu pobjedu upisala je i Crvena zvezda nad Cedevita Olimpijom.

Iako se očekivala neizvjesnija utakmica u Beogradu, crveno-beli su očitali lekciju rivalu.

Mučili su se gosti da dođu do poena, pošto im je Zvezdina odbrana zadavala porave glavoljbolje.

Prva četvrtina završena je rezultatom 19:11 za tim sa Malog Kalemegdana, a onda je u drugoj dionici usljedila rapsodija izabranika Duška Ivanovića.

Zvezda je ubacila čak 31 poen u drugih 20 minuta košarke, primila 14, te je na poluvreme otišla sa 25 poena prednosti – 50:25.

Surova dominacija nastavila se i u trećoj deonici, koju je Barsa dobila sa 27:8, što dovoljno govori koliko je za klasu bolji bio srpski tim, na obje strane parketa.

Trener crveno-bijelih je “promiješao” sastav Zvezde i prije meča, a tok utakmice dozvolio mu je da lijepo raspodijeli minute na sve učesnike.

Početkom posljednje četvrtine, prednost Crvene zvezde iznosila je čak 47 poena, da bi na kraju bila 43 u korist srpskog kluba.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nedović sa 17, Nejpir sa 15 i Tobi sa 13 poena.

U redovima gostiju istakao se Sou sa 19 poena.