Zvezda imala, pa ispustila Olimpiju

24.11.2023. | 22:54

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Olimpije iz Milana rezultatom 93:71, u meču desetog kola Evrolige.

Drugi vezani poraz ostvarili su momci Janisa Sferopulosa u Evroligi, pošto su ovoga puta poraženi od ekipe “Armanija”.

Iako je djelovalo da će se igrati nova neizvesna završnica, Crvena zvezda upisala je najubedljiviji poraz ove sezone.

Gosti iz Milana odigrali su verovatno najbolji napadački meč ove sezone, pogotovo u drugom poluvremenu, a svemu tome “kumuje” i podatak da su ubacili 19 trojki iz 24 pokušaja.

Ušlo se tvrdo u meč, pošto su obe ekipe imale određenih organizacionih problema.

Dugo se gledala egal košarka, igralo se u serijama, a zahvaljujući jednoj takvoj, Zvezda je uspjela da smanji razliku i prvu dionicu završi sa samo poenom zaostatka.

Kad god bi se Olimpija odvojila na osetniju razliku, crveno-beli su imali odgovor.

U “paklenoj” atmosferi na svom parketu, trojkom Teodosića u poslednjem napadu, Zvezda je povela na poluvremenu.

Odlično je srpski klub otvorio i treću dionicu, te na krilima Davidovca i Mitrovića, stekla najvećih šest poena prednosti.

Ipak, nažalost po tim sa Malog Kalemegdana, “Armani” je od tog momenta, pa sve do kraja meča, bio kvalitetnija i bolja ekipa.

Serijom 15:2, gosti su potpuno preoteli kontrolu nad utakmicom i rezultatom.

Veoma raspoloženi su bili u napadu gosti, a pogotovo Šilds i Lo, koji su pogađali trojke kad god bi Zvezda pokušala da smanji razliku.

Tako je bilo i u posljednjoj dionici, kada je polaganjem Nedovića domaćin uspeo da smanji deficit na četiri poena, ali je poslovično stizao odgovor od Loa i Šildsa.

Prvi je ubacio čak 32, a drugi 19 poena u redovima pobjedničkog tima. Dvocifren je bio i Meli sa 11 poena.

Kod Crvene zvezde istakli su se Davidovac sa 18 i Nedović sa 16 poena. Mitrović je meč završio sa 11 poena.

Zvezda je ostala na tri pobjede, a upisala je čak sedmi poraz.

Olimpija bilježi šestu uzastopnu pobjedu nad Zvezdom, a četvrtu ukupno ove sezone u Evroligi.