Zvezda bolja od Panatinaikosa u Atini!

19.03.2021. | 22:23

Koraškari Crvene zvezde ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu u Evroligi.

Izabranici Dejana Radonjića slavili su kao gosti u Atini protiv Panatinaikosa, 86:82 u 30. kolu Evrolige.

Bio je to deveti trijumf crveno-belih kojim su gotovo izbrisali sve šanse grčke ekipe da se dokopa plej-ofa.

Sjajnu partiju u pobjedničkom timu prikazao je Džordan Lojd koji je postigao 27 poena, dok je Kori Volden postigao 14.

Kod ekipe iz Atine najefikasniji je bio Hauard Sent Ros sa 21 poenom.

Slabo su crveno-beli otvorili meč.

Prva četiri pokušaja za tri poena bili su promašaji, nasuprot grčkoj ekipi koja je sa distance bila uspješna.

Poveo je Panatinaikos sa 9:0 poslije tri trojke i tek poslije tri i po minuta igre, crveno-beli su stigli do prvih poena.

Ipak, uspjeli su da tokom te početne četvrtine uhvate ritam i održe priključak pa je poslije deset minuta igre Panatinaikos imao prednost od šest poena, 23:17.

Nisu Radonjićevi izabranici željeli da dozvole protivniku da se rezultatski odlijepi, konstantno su držali priključak.

Odigrali su tih drugih deset minuta znatno bolje i angažovanije, probudio se i Džodan Lojd koji je u tom delum postigao devet poena i Crvena zvezda je neposredno uoči odlaska na odmor prvi put u meču povela, 36:37.

Na kraju, na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 40:40.

Drugi dio počeo je povredom Diopa Rita, koji je nezgodno doskočio, i kasnije više nije ulazio u igru.

Uspjela je Crvena zvezda da stigne i do četiri poena prednosti, 44:48, ali onda je uslijedio veliki pad i serija domaćina od 12:0, poslije čega su Atinjani došli na 56:48.

Međutim, malo ko je očekivao da će crveno-beli napraviti još bolju seriju i to od 13:0 poslije čega su na ulasku u posljednjih deset minuta igre imali poen prednosti, 59:60.

Bilo je već tada jasno da nas čeka dramatična završnica.

Tako je i bilo, uspjeli su crveno-bijeli da steknu u jednom momentu i osam poena prednosti, ali je posljednjih nekoliko minuta bilo na nož, piše ‘B92’.

Na 11 sekundi do kraja Zvezda je imala pet poena viška, 79:84, ali je Hezonja potom pogodio trojku.

Na kraju, Radonjićev tim je izdržao, postigao novi koš na kraju i stigao do devete pobjede u sezoni, druge uzastopno, a ovo im je bilo prvo slavlje u Atini poslije pet godina.