Zverev osvojio Masters u Madridu

09.05.2021. | 22:42

Njemački teniser Aleksandar Zverev osvojio je Masters u Madridu, pošto je u finalu pobijedio Italijana Matea Beretinija sa 6:7 (8), 6:4, 6:3.

Trenutno šesti igrač svijeta je došao do četvrte titule na turnirima iz 1000 serije, a drugi put je uspio da bude najbolji u glavom gradu Španije, prvi trofej ovdje osvojio 2018. godine.

Ovaj 23-godišnjak iz Hamburga je došao do druge titule ove godine, pošto je prethodno slavio u Akapulku.

Što se meča tiče bio je veoma izjednačen, posebno u prvom setu koji je 10. igrač svijeta dobio poslije velike borbe i čak 18 odigranih poena u taj-brejku.

Zverev je odigrao odličan drugi set, rivalu nije dozvolio nijednu priliku za brejk. On je uspio da oduzme servis Beretiniju u devetom gemu i odveo je meč u treći set, prenose “Novosti”.

U odlučujućem dijelu meča Nijemac je bio bolji i napravio dva brejka koja su mu donijela novu titulu, do koje je došao poslije dva sata i 42 minuta velike borbe.

Podsjetimo, obojicu igrača očekuje nastup na Mastersu u Rimu koji je počeo danas.