Zverev ipak prejak za Đerea: Srpski teniser propusio veliku šansu u 2. setu

04.06.2021. | 16:33

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je od Aleksandera Zvereva sa 6:2, 7:5, 6:2 u trećem kolu Rolan Garosa.

Đere je izjednačio najbolji slem rezultat u karijeri, a mogao je dodatno da zakomplikuje posao šestom nosiocu, samo da je iskoristio jednu od velikih šansi u završnici drugog seta. Vodio je Đere sa 5:2, na 5:3 došao do 40-0 i činilo se da je set u džepu.
Međutim, tada se Laslo stegao, nije uspio da završi set, a Zverev se povukao i vraćao čekajući greške. Dočekao ih je, vratio brejk, a onda osvojio još pet gemova u nizu protiv demoralisanog Đerea – dovoljno za 2-0 i brejk prednosti u trećem setu.

Ostatak meča bio je formalnost, pa je Zverev stigao do osmine finala i okršaja sa Keijem Nišikorijem. Dosad su igrali pet puta, 24-godišnji Zverev vodi sa 4-1 u pobjedama, uključujući dvije na šljaci ove sezone, u Madridu i Rimu.