Zrinjski sve bliži Borcu: Bilbija riješio hercegovački derbi

22.11.2023. | 21:17

U zaostaloj utakmici Premijer lige BiH fudbaleri Zrinjskog su u hercegovačkom derbiju u Mostaru savladali ekipu Širokog Brijega sa 3:1.

Ovim trijumfom aktuelni šampion BiH je nastavio potjeru za vodećim Borcem (33), popeo se na drugo mjesto i sada ima četiri boda zaostatka (29) iz istog broja utakmica.

Najznačajniji momenti desili su se u prvom poluvremenu u kojem su postignuta četiri pogotka. Već u 10.minuti Josip Ćorluka je pogodio mrežu gostiju, a prednost je tri minuta kasnije udvostručio Nemanja Bilbija. Širokobriježani se u igru vraćaju u 23. minuti kada je Marijan Ćavar smanjio rezultat, ali do poluvremena “plemići” ponovo dolaze do dva gola prednosti, pišu Nezaviane.

Mario Ćuže je u 45.minuti sve sam uradio, a Nemanja Bilbija po drugi put pogađa što će se na kraju ispostaviti za konačan rezultat. U drugom dijeli domaći su kontrolisali igru i rezultat i tako upisali prvu pobjedu pod vodstvom Mairija Ivankovića koji je naslijedio Krunoslava Rendulića.

Za vikend Zrinjski gostuje GOŠK-u, dok Široki Brijeg dočekuje Velež.

Poredak nakon 14 kola: Borac 33, Zrinjski 29, Sarajevo 27, Velež 25, Sloga 21..