Zrinjski slavio u derbiju: Šampion BiH bolji od Sarajeva

26.02.2023. | 19:40

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Sarajevo na gostovanju sa 2:0 u Premijer ligi BiH.

Sarajevo je bilo domaćin na stadionu “Rođeni”, ali već u prvom meču Mirze Varešanovića na klupi Bordo tima doživljen je novi poraz.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše lijep fudbal. Sarajevo je imalo posjed lopte, ali ništa tim Mirze Varešanovića nije napravio u fazi napada.

Ni Zrinjski nije previše pokazao, no Plemići su nekoliko puta isprobali udarce prema golu. Ništa to spektakularno nije bilo sve do 33. minute kada aktuelni šampion Bosne i Hercegovine dolazi do vođstva.

Nemanja Bilbija se izborio za loptu na 20-ak metara od gola, proslijedio ju je do Marija Tičinovića koji spektakularnim udarcem iskosa s lijeve strane pogađa mrežu Šahinovića za prednost Zrinjskog od 1:0. Konačan rezultat postavio je Nemanja Bilbija u 73. minutu.

Zrinjski se na ovaj način učvrstio na prvom mjestu tabele sa 42 boda, dok šest manje ima Široki Brijeg i Borac. Danas su odigrane još dvije utakmice, a Posušje i Leotar su remizirali 1:1, dok je Velež savladao Tuzla Siti na gostovanju sa 1:0.