Zrinjski eliminisao Utreht i prošao u treće pretkolo Lige Evrope

01.08.2019. | 23:18

U revanš utakmici drugog pretkola Lige Evrope ekipa Zrinjskog napravila je spektakl i izbacila je holandski Utreht.

Mostarci su slavili sa 2:1 u revanš utakmici, a gol za pobjedu u drugom produžetku postigao je Staniša Mandić nakon prečke i loše intervencije golmana gostiju gostiju za veliko slavlje domaćih navijača pod Bijelim brijegom.

Nije sve dobro krenulo po “plemiće”. Holanđani su bili bolji u prvom poluvremenu, stvarali su više prilika, a dobru igru krunisali su golom u 2. minutu sudijske nadoknade.

Golu Utrehta iz slobodnog udarca kumovala je greška golmana Ivana Brkića. Iako udarac nije bio baš snažan, Brkić je uhvatio loptu, ali ona mu je nekako prošla kroz noge i završila u mreži.

Igrači trenera Harija Vukasa uspjeli su se vratiti u meč spektakularnim pogotkom u 65. minutu koji je postigao Irfan Hadžića.

Prvi meč završen je remijem 1:1.

Izvor:(Avaz.ba)