Završeno Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu: Česi uzeli 37 medalja

28.07.2019. | 19:50

Spuštena je zavjesa na Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na divljim vodama za juniore i seniore do 23 godine “Banjaluka Vrbas 2019”, a najviše medalja osvojili su reprezentativci Češke, ukupno 37 , od čega je 13 zlatnih, 14 srebrnih i 10 bronzanih medalja.

Drugo mjesto u ukupnom poretku pripada Italiji sa 21 medaljom (9-6-6), a slijedi Francuska sa 25 (6-11-8).

Posljednjeg dana takmičenja na Vrbasu na programu je bio spust, a u K1 za juniore slavio je Kilian Meersmans iz Belgije (17.29.88), srebro je uzeo Vojteh Matejiček iz Češke (17.45.11), a bronzu Klemon Monjanel iz Francuske (17.49.16).

Bh. kajakaši Dušan Mačkić i Dragan Preradović zauzeli su 23. poziciju, odnosno 44. poziciju. Bh. tim (Dušan Mačkić, Anes Šudić, Dragan Preradović) nastupio je u timskoj trci, u disciplini K1 spust za seniore do 23 godine, i trku su završili na posljednjem, 11. mjestu, a do zlata u ovoj disciplini stigao je tim Belgije, srebrom se okitila Njemačka dok je bronzu odnijela Italija.

Na SP je učestvovalo oko 1.000 takmičara i članova njihove pratnje, a Banjaluka i Vrbas su još jednom pokazali da su prava sportska, ali turistička destinacija.

Izvor:(Nezavisne novine)