Za trofej protiv Laktaša: Fudbaleri Borca u finalu Kupa Republike Srpske

17.05.2023. | 19:14

Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske gdje će za trofej igrati protiv Laktaša.

Banjalučani su danas u revanš meču polufinala Kupa RS remizirali u gostima kod Zvijezde 09 (1:1)  i tako su sačuvali prednost iz prvog meča kada su na svom terenu slavili s 2:1.

Sadržajnu utakmicu sa po nekoliko dobrih prilika na obje strane mogli smo da vidimo i u današnjem meču, ali je nakon 90 minuta igre zadovoljniji mogao da bude Borac koji će se boriti za finale.

Borac je u današnjem meču poveo sa 1:0 preko Momčila Mrkaića, a domaćin je izjednačio pogotkom Godsvila Vadzea. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a u nastavku meča smo mogli da vidimo po nekoliko prilika, ali golova nije bilo.

Podsjetimo, ranije su plasman u finale izborili Laktaši koji su eliminisali favorizovanu Krupu, prenosi Srpskainfo.

Borac će se 7. juna u finalu na Gradskom stadionu boriti 6. trofej u Kupu Republike Srpske, dok Laktaši nikad u istoriji nisu podizali ovaj pehar.