“Vukovi” očitali lekciju Čelsiju: Novi kiks “Plavaca” na gostovanju Vulvsima

24.12.2023. | 16:47

Fudbaleri Vulverhemptona su savladali Čelsi na svom terenu, rezultatom 2:1 (0:0), u okviru 18. kola Premijer lige.

Čelsi je došao do četvrtog u uzastopnog poraza u gostima.

“Plavci” se nalaze na 10. mjestu Premijer lige sa 22 boda, koliko imaju i Vulvsi na 11. poziciji.

Utakmica je bila veoma izjednačena od samog starta, a prvu pravu šansu imao je Čelsi u 34. minutu.

Rahim Sterling je oduzeo loptu defanzivcu Vulvsa, izašao jedan na jedan sa golmanom i u tom trenutku sebično, bez razmišljanja gađao direkto u čuvara mreže i tako upropastio veliku šansu “plavaca”.

Koliko je sebično reagovo, govori to da je na drugoj strani imao same Konora Galagera i Armanda Broju, koji bi u slučaju dodavanja pred sobom imali prazan gol.

Do kraja prvog poluvremena, ni jedna od ekipa nije stvorila ozbiljniju šansu, šta više Vulvsi nisu uputili udarac ka golu.

Ipak, na startu drugog poluvremena, zaprijetila je i domaća ekipa, a tada se u prvom planu našao srpski čuvar mreže.

Poslije ubačene lopte sa strane, Toti je gađao glavom ka lijevoj stativi, a Đorđe Petrović je maestralno reagovao i uspio da odbrani njegov udarac u 49. minutu.

Samo dva minuta kasnije, Pablo Sarabija je odlično izveo korner, a Mario Lemina je uspio da smjesti loptu iza leđa Petrovića za 1:0.

Iako je u nastavku Čelsi više imao loptu u nogama, sa željom da dođe do izjednačenja ili preokreta, domaća ekipa je strvarala bolje šanse.

Najbolju je imao Tomas Dojl u 82. minutu, ali je njegov udarac maestralno odbranio srpski čuvar mreže.

Pokušavao je Čelsi da napadne posljednju liniju Vulvsa, iz čega su došle greške u odbrani. Kazna je stigla u trećem minutu naodknade, kada je poslije loše reakcija Badiašila do lopte stigao Met Doerti i pogodio za 2:0

Zakomplikovale su se stvari za Vulvse u šestom minutu nadoknade, pošto je Kristofer Nkunku pogodio mrežu domaće ekipe poslije asistencije Rahima Sterlinga za 2:1.

Ipak, bilo je kasno za povratak Čelsija, Vulvsi su uspeli da se odbrane i dođu do sva tri boda.

U narednom kolu, Vulvsi gostuju Brentfordu, dok Čelsi dočekuje Kristal Palas na “Stamford Bridžu”, prenosi B92.

Oznake: Čelzi, Vulves