Vojvodina iz “spornog” penala srušila Partizan u uvertiri za Kup!

19.06.2020. | 21:21

U poslednjoj ovosezonskoj utakmici Superlige Srbije, Vojvodina je uspjela da na svom terenu savlada Partizan – 1:0.

Derbi kola bez rezultatskog značaja odrazio se na igru oba tima, treneri su čuvali karte za meč u Kupu, a publika na “Karađorđu” nije mogla da vidi mnogo toga.

Meč na stadionu “Karađorđe” odlučen je u 14. minutu kada je iz penala pogodio Nemanja Čović.

Svemu je prethodnio “sporan” prekršaj Lazara Markovića nad Miljanom Vukadinovićem kada je sudija Miloš Đorđić pokazao na bijelu tačku.

Ovaj duel je poslužio i kao uvertira za finale Kupa Srbije, koje će u srijedu u Nišu igrati upravo Vojvodina i Partizan. Biće to duel za trofej, ali i za privilegiju da se u kvalifikacijama za Ligu Evrope krene od drugog kola. Upravo taj meč trebalo bi da nam donese sve ono što nismo mogli da bidimo u 90 minuta utakmica u Novom Sadu.

Izvor: Blic i B92