VIDEO – Banjalučki Borac “pao” u Mostaru

24.08.2019. | 22:09

Start drugog poluvremena bio je koban za Borac na gostovanju u Mostaru. Banjalučani su poraženi od Zrinjskog na kraju sa 0:4 nakon što su primili tri gola za četiri minuta i tako su poništili možda i najbolje poluvrijeme koje su odigrali u dosadašnjem dijelu sezone.

Fudbaleri Borca su u prvom dijelu bili puno bolji od Zrinjskog. Banjalučani su iznenadili domaćina visokim presingom i imali su više loptu u posjedu, te su i prijetili domaćinu.

Ekipa Branislava Krunića je prijetila prvo preko Demira Jakupovića a zatim i Stojana Vranješa. Posebno je u dobroj prilici bio Vranješ koji je na ovom meču igrao u vrhu napada kada je glavom poslao loptu tik iznad gola.

Zrinjski je tek u finišu došao do šansi . Čurjurić je prvi opasnije šutirao prema golu Lučića. Na drugoj strani u 42.minutu sjajna šansa za Jakupovića. Krilni igrač Borca je međutim iz izgledne šanse poslao loptu preko gola.

Na startu drugog dijela šok za Borac. Za samo četiri minuta Zrinjski je došao do 3:0 i iskoristio je veliki pad koncentracije gostujućeg tima.

Govedarica je odlično prošao u 47.minutu i uposlio je Ivana Lendrića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Samo minut kasnije Čurjurić je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i golman Mladen Lučić je bio nemoćan. Lopta je na putu mreži čini se zakačila nekog , promijenila smjer i prevarila čuvara mreže gostiju.

Nisu se gosti opravili od drugog, a uslijedio je treći gol. Sjajna akcija domaćih u kojoj je izigrana kompletna odbrana i na kraju je pogodio Šovšić.

U 74.minutu velika greška pomoćnog sudije koji je signalizirao glavnom Gigoviću nedozvoljenu poziciju nakon dodavanja Radulovića i Borcu je poništen čist gol.

Zatim je zaprijetio Stojan Vranješ, dok je Zrinjski u brzoj kontri mogao da poveća vođstvo. Srđan Vujaklija je u 86.minuti pogodio stativu.

Na drugoj strani Miljan Govedarica je krunisao svoju odličnu partiju golom u sudijskoj nadoknadi.