Verstapen osvojio prvu pol poziciju u Abu Dabiju

12.12.2020. | 19:07

Vozač Red Bula Maks Verstapen startovaće sa prve pozicije na Velikoj nagradi Abu Dabija jer je u finišu današnjih kvalifikacija uspio da bude brži od drugoplasiranog Valterija Botasa i trećeplasiranog Luisa Hamiltona vozača Mercedesa.

Maksu Verstapenu je najbrži krug prošao za 1:35.246 i bio je svega 25 hiljaditinki bolji od onog Valterija Botasa. Hamilton je takođe bio u jednoj desetinki zaostatka za Versatpenom.

Verstapenu je ovo treći put da osvaja prvu startnu poziciju, a po prvi put mu je uspjelo da bude brži od oba vozača Mercedesa.

Kao šesti je završio Lando Noris, tek peti je bio Maksov timski kolega Aleks Albon dok je Karlos Sainc bio šesti.

Sedmo mjesto je zauzeo Danil Kvjat, osmo Lens Strol, deveto Šarl Lekler dok je deseti bio Pjer Gasli.

Holandski vozač Maks Verstapen postigao je najbolje vrijeme i na prvom treningu u petak pred posljednju trku sezone na stazi u Abu Dabiju.

Start trke u Abu Dabiju je u nedjelju u 14.10.

Oznake: Abu Dabi, Formula 1