Velika pobjeda Širokog: Sarajevo pregaženo na svom terenu

18.02.2024. | 15:04

Prva današnja utakmica 19. kola WWin lige BiH donijela je veliku pobjedu Širokog Brijega na “Koševu“ protiv Sarajeva.

Gosti su slavili sa 3:1 i tako odnijeli cijeli plijen. Bordo tim se ovim porazom definitvno oprostio od šampionke trke i predstoji mu grčavita borba za izlazak na evro-scenu. Trenutno su četvrti sa 33 boda, Široki je šesti sa 25 bodova.

Rezultati ovog kola najviše su išli na ruku banjalučkom Borcu. Naime, juče je Zrinjski remizirao sa Željezničarom, tako da Borac koji danas igra protiv Tuzle Siti ima priliku da napravi možda i ključni korak ka tituli. Tim Vinka Marinovića u slučaju današnje pobjede može otići na velikih devet bodova prednosti u odnosu na Mostarce, a čak 15 bi imali više od Sarajeva.

Veliku pobjedu Širokom u Sarajevu donijeli su Daniel Lukić koji je spektakularno pogodio u 46. minuti, Mihael Kuprešak koji je u 53. minuti sjajno zaključio kontru gostiju, te Marko Mišić u 77. minuti. Utješni gol za domaće postigao je Mirza Mutafić u 87. minuti. Poredak: Borac 45 (-1), Zrinjski 39, Velež 34, Sarajevo 33, Sloga 28…