Velika pobjeda Banjalučana: Borac do vrha napunio koš Zlatibora VIDEO

16.11.2020. | 19:21

Borac je bio fantastičan na Zlatiboru. Banjalučani su odigrali najbolji meč u dosadašnjem dijelu sezone i slavili su u trećem kolu druge ABA lige protiv domaćina Zlatibora sa 93:70.

Već od starta ekipa Marka Šćekića je bila u pravom ritmu. Odlična tranzicija, jaka odbrana i poeni mladog Nemanje Nikolića donijeli su Banjalučanima prednost 12:3. Gdje je stao Nikolić, nastavio je Božo Đumić.

Borac je došao do 24:7. Domaćin prvog turnira nije uspjevao ništa da pogodi, a ekipa Marka Šćekića je sjajnim napadom došla do ogromne prednosti na poluvremenu 51:24.

Banjalučani nisu popuštali ni u nastavku Pogađali su sa svih pozicija pa su u trećoj četvrtini došli i do plus 30 (75:45). Borac je tako došao do prve pobjede na terenu, a ranije su bez borbe dobili meč protiv Gorice koja zbog korone nije došla na takmičenje.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Tanasković sa 19, Nemanja Nikolić je dodao 17, a Tavarijus Šajn 12 poena. Inače bio je ovo prvi poraz Zlatibora na turniru ABA 2 lige.

U posljednjem meču na prvom turniru druge ABA lige Borac igra protiv MZT u srijedu u 17 časova, piše Srpskainfo.

Oznake: ABA 2, KK Borac, Košarka