Uzbudljiva završnica: Rajakovićev Toronto bolji od Vasinog Šarlota

04.03.2024. | 07:41

Toronto Reptorsi i dalje se nadaju plasmanu u plej in NBA lige. Kanadski tim, koji sa klupe vodi srpski stručnjak Darko Rajaković bio je bolji od Šarlota, čiju igru organizuje Vasilije Micić 111:106.

Domaći su do važne pobjede stigli u uzbudljivoj završnici, iako su na startu posljednje četvrtine imali plus 15 (90:75). Hornetsi su se vratili, čak i poveli 103:102, ali su Reptorsi uspjeli da se stabilizuju i trijumfuju.

Beret sa 23 poena i devet skokova, kao i Kvikli sa 22 poena i 11 asistencija bili su najbolji u pobjedničkoj ekipi.

Vasilije Micić je na drugoj strani imao najveću minutažu od dolaska u NBA ligu. Za skoro 36 minuta upisao je 12 poena (5/13 šut iz igre), dva skoka i šest asistencija. Miler je bio najefikasniji akter meča sa 26 poena, a dodao je i 10 skokova.

Oklahoma je u derbiju Zapada savladala Finiks u gostima 118:110 i osamostalila se na čelu ove konferencije. Ponovo je blistao Gildžis Aleksander. Ol star igrač je ubaci 35 poena uz osam skokova i devet asistencija. Sjajno ga je pratio Džejlen Vilijams sa 22 poena.

Za domaće na drugoj strani nije igrao Buker. Bil je stigao do 31 poena,  Durent je dodao 20 poena. Jusuf Nurkić je upisao 14 poena i čak 31 skok.

Poslije Ol star pauze sve bolje partije pruža prvi pik ovogodišnjeg drafta Viktor Vembanjama. Francuz je nosio San Antonio do trijumfa protiv Indijane 117:105 sa 31 poenom, 12 skokokova i po šest skokova i asistencija.

U preostala dva meča večeri Njujork je kao gost savladao Klivlend 107:98, dok je Orlando bio bolji od Detroita 113:91.