Uspješan start! Cicipas se mučio, ali je ipak pobijedio 452. igrača svijeta VIDEO

28.05.2023. | 18:28

Stefanos Cicipas, peti nosilac Rolan Garosa, uspješno je započeo takmičenje na drugom grend slemu sezone.

Grčki teniser je poslije velike borbe i tri sata i 16 minuta igre pobijedio 452. igrača svijeta, Čeha Jiržija Veselog, 7:5, 6:3, 4:6, 7:6 (7).

Malo je nedostajalo da finalista iz 2021. godine već u prvoj rundi igra pet setova, jer je Veseli, jedan od rijetkih tenisera koji ima pozitivan skor sa Novakom Đokovićem, imao set loptu u taj-brejku četvrtog seta.

Bilo je to na 7:6, ali nije je iskoristio, Grk je vezao tri poena i tako pobijedio. U prvom setu, Veseli je imao 3:1 i 5:3, ali je Cicipas vezao četiri gema i došao do 7:5.

U drugom mu je bio dovoljan brejk u šestom gemu da dođe do 4:2, a potom uskoro i do 6:3 i 2-0 u setovima.

Veseli se trgnuo, zaigrao daleko bolje i u poslednjem, desetom gemu trećeg seta napravio brejk za 6:4 i ulazak u četrti set u kom je propustio priliku da produži meč, prenosi B92.

Protivnik Cicipasa u drugom kolu biće bolji iz okršaja Roberta Karbaljesa Baenje i Emilija Nave.