Uspjeh na Svjetskom kupu: Arunovićeva i Mikec osvojili zlato i u takmičenju parova

13.07.2022. | 09:58

Srpski strijelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas zlatnu medalju u takmičenju miks parova vazdušnim pištoljem na Svjetskom kupu u Čangvonu.

Rivali Arunovićeve i Mikeca u velikom finalu bili su Grci, sestra i brat, Ana Korakaki i Dionisios Korakakis.

Borba srpskog i grčkog tandema je bila je izjednačena od početka do kraja i okončana rezultatom 17:13 za srpski par, prenosi RTS.

Arunovićeve i Mikec su na svim velikim takmičenjima u 2022. na kojima su zajedno učestvovali u miks paru stigli do odličja.

Zlatne medalje izborili su na Svjetskom kupu u Kairu, Gran priju u Granadi, Mediteranskim igrama u Oranu i Svjetskom kupu u Čangvonu, a osvojili su i dvije bronze na Evropskom prvenstvu u Hamaru i Svjetskom kup u Bakuu.

Prije ovog zlata, dan ranije oboje su osvojili i zlatna odličja u pojedinačnoj konkurenciji.

Reprezentativci Srbije pištoljem su danas završili učešće na Svjetskom kupu u Čangvonu.

Strijelce puškom očekuju i takmičenja u trostavu, koja počinju u petak.