Uspjeh karatiskinje Slavije: Kurtešova osvojila evropsku bronzu

05.02.2023. | 19:03

Karatistkinja Slavije, Marina Kurteš, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u kiparskoj Larnaki.

U borbi za bronzu reprezentativka Bosne i Hercegovine je savladala suparnicu iz Sjeverne Makedonije, Viktoriju Jovanovski. Bilo je 3:3, a zbog prednosti prvog poena karatistkinja iz Istočnog Sarajeva osvaja bronzanu medalju.

Marina Kurteš je juče u svojoj kategoriji U21 -61kg savladala u prvom kolu Lizu Vu iz Holadnije 8:2. Potom je sa 7:1 bila bolja od reprezentativke Belgije Marjam Ađaraj, da bi u trećem kolu bila poražena od finalistkinje, Grkinje, Konstantine Krisopolu 5:1.

Repesaž joj je donio borbu protiv Aurore Graciozi iz Italije koju dobija 8:6, te se plasirala u meč za bronzu.