Ubjedljiva pobjeda Igokee: Odluka o novom šampionu BiH 1. juna na “Pecari”

28.05.2022. | 20:31

Košarkaši Igokee zabilježili su šestu pobjedu u Ligi 6 prvenstva Bosne i Hercegovine, pa će se u posljednjem kolu boriti za titulu prvaka na gostovanju u Širokom Brijegu.

Igokea je rutinski savladala trebinjski Leotar u osmom kolu šampionata BiH.

IGOKEA – LEOTAR 86:70 (21:13, 24:14, 25:22, 16:21)

Izabranici Dragana Bajića su bez većih problema stigli do nove pobjede, a susret je praktično riješen već u prvom poluvremenu kada su “igosi” stekli “plus 18” pogodaka prednosti – 45:27.

U nastavku je domaćin rutinski održavao 20+ poena viška, dok su Trebinjci u samom finišu uspjeli samo da ublaže poraz, peti u Ligi 6.

Darko Talić sa 19, Nikola Tanasković sa 17 i Antabija Voler sa 11 postignutih poena bili su najefikasniji u aleksandrovačkom taboru na današnjoj utakmici u Laktašima, dok su kod gostiju iz Trebinja bolji od ostalih bili Božo Đurasović, Nemanja Milidragović i Milan Lužajić sa po 14 koševa, piše “Mondo” portal.

Lider na tabeli Široki gostuje u nedjelju u Tuzli i bez obzira na ishod tog meča, odluka o šampionu BiH pašće na “Pecari” 1. juna kada Igokea dolazi u goste hercegovačkom timu.