Ubjedljiv poraz Igokee u Podgorici

02.02.2020. | 19:13

Košarkaši Igokee poraženi su od Budućnosti u Podgorici rezultatom 99:59 u utamici 18. kola regionalne ABA lige.

Budućnost je bila favorit pred ovu utakmicu i bilo je očekivano da pobijedi, ali izdanje Igokee u Podgorici u najmanju se može nazvati sramotnim. Igokea je povela sa 3:0, nakon šest i po minuta igre imala je zaostatak od samo jednog poena (12:11), međutim od ovog trenutka Aleksandrovčani su potpuno potonuli.

Budućnost je napravila seriju od 10:0, a prvu dionicu je završila vođstvom 25:13. U nastavku je prve poene Igokea postgla tek nakon nešto manje od tri minute igre. Drugi period Budućnost je dobila sa 30:11 i čini se da su u nastavku svi u dvorani samo čekali da se meč završi.

Najefikasniji na utakmici bio je Skot Bamfort sa 18 poena dok je Igokeu predvodio Sava Lešić sa 15 koševa.

Nakon ovog kola Budućnost ima skor od 14 pobjeda i četiri poraza i trenutno je lider na tabeli dok je Igokea trenutno osma sa šest pobjeda i 12 poraza.

Izvor:(SrpskaInfo)