
Ubijen u šetnji: Bivši UFC borac upucan, nije mu bilo spasa FOTO
08.10.2025. | 20:59Bivši UFC borac Suman Mokhtarijan (33) tragično je izgubio život nakon što je upucan dok je, prema dostupnim informacijama, bio u šetnji u predgrađu Riverston u Sidneju – piše “Daily Telegraph.”
Napad se dogodio u srijedu oko 18 časova po lokalnom vremenu, u mirnoj stambenoj zoni, nedaleko od raskrsnice “Annaluke Street” i “Riverbrae Avenue”.
Mokhtarijan je pogođen u gornji dio tijela, a i pored brzog dolaska hitne pomoći, preminuo je na licu mjesta.
🚨| Former UFC fighter Suman Mokhtarian has been shot and killed in a suspected gang-related attack in northwest Sydney on Wednesday evening.
[via @dailytelegraph]
He was just 33 years old.
Rest in peace, Suman. ❤️🙏 pic.twitter.com/mBsDrIeqzg
— MMA Orbit (@mma_orbit) October 8, 2025
Ubrzo nakon pucnjave, primjećeno je vozilo koje se velikom brzinom udaljilo sa mesta zločina, a kasnije su dva zapaljena automobila pronađena na različitim lokacijama u okolini, što dodatno podstiče sumnje da je riječ o organizovanom napadu.
Ovo, nažalost, nije prvi put da je Mokhtarijan bio na meti. U februaru 2024. godine, preživio je napad vatrenim oružjem ispred svoje teretane Australijan Top Team. Tada je napadač bio prerušen u dostavljača hrane. Poslije tog incidenta, Mokhtarijan je otkazao planirani MMA događaj iz bezbjednosnih razloga.
Suman Mokhtarijan je bio profesionalni MMA borac koji se takmičio u perolakoj kategoriji. U UFC oktagonu zabeležio je osam pobeda i dva poraza, a poslednji meč imao je protiv korejskog borca Seung Vu Čoija, koji je izgubio jednoglasnom odlukom sudija.
Nakon što se povukao iz vrhunskog takmičenja, Mokhtarijan se posvetio radu sa mladim borcima i vođenju svoje teretane, a bio je i poznata ličnost u australijskoj MMA zajednici.