Tripl-dabl Јokića u pobjedi Denvera nad Golden Stejtom

22.10.2022. | 07:36

Najbolji srpski košarkaš Nikola Јokić ostvario je tripl-dabl u pobedi Denvera nad Golden Stejtom. Јokić je upisao 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

Denver je ostvario prvu pobedu u novoj sezoni NBA lige savladavši Golden Stejt na gostujućem terenu rezultatom 123:128.

Na samom početku meča Denver predvođen Nikolom Јokićem počeo je izrazito ofanzivno ubacivši 40 poena aktuelnim šampionima NBA lige u prvoj četvrtini.

Do poluvremena gosti su povećavali prednost i otišli na pauzu sa 18 poena razlike, 52:70.

U nastavku meča Golden Stejt je pokušavao brzim napadima da smanji prednost, ali su košarkaši Denvera zatvarali sve pozicije i efikasno neutralisali protivničke napade.

Ekipa predvođena Karijem je bila nadomak rezultatskog povratka i preokreta, međutim iz napete završnice meča, ipak je Denver izašao kao pobjednik.

Pored Јokića u redovima Denvera istakli su se Brus Braun sa 20, Kentavijus Koldvel-Poup i Majkl Porter sa 17 poena.

Stef Kari je upisao 34 poena, pet skokova i četiri asistencije na meču, a zapažen nastup je imao i Endrju Vigins sa 23 poena, osam skokova i tri asistencije.

Denver u narednom meču dočekuje Oklahomu, a Golden Stejt je domaćin Sakramentu.

Oznake: Denver