Trijumf na San Siru: Milan pobjedom protiv Sampdorije zauzeo prvo mjesto

13.02.2022. | 16:44

Fudbaleri Milana na San Siru su savladali Sampdoriju sa 1:0 (1-0) u prvoj nedjeljnoj utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Ovom pobjedom rosoneri su barem privremeno zasjeli na vrh tabele italijanskog prvenstva u iščekivanju nadoknade utakmice između Bolonje i Intera, koja je 6. januara otkazana zbog Kovida.

Rafael Leao donio je pobjedu Milanu golom već u 8. minutu dvoboja. Imao je Milan još nekoliko dobrih prilika, ali do novog gola ekipa Stefana Piolija nije došla.

Reprezentativac BiH Rade Krunić ušao je u igru u 75. minuti umjesto Ismaela Benasera, i do kraja pružio solidnu partiju.

Milan je 17. pobjedom došao do 55 bodova. Drugoplasirani Inter ima 54 boda, ali i utakmicu manje, dok je treći Napoli sa 53 boda iz 25 nastupa.

U nedjelju će još igrati: Đenoa – Salernitana, Empoli – Kaljari, Verona – Udineze (sve 15.00 sati), Sasuolo – Roma (18.00) i Atalanta – Juventus (20.45).