Trijumf domaćina na startu turnira u Doboju: Sloga savladala šampiona BiH

17.08.2021. | 20:19

Ekipa Sloge trijumfovala je nad Izviđačem, aktuelnim šampionom BiH, u prvoj utakmici 52. TV turnira šampiona, koji se od danas do subote održava u Doboju.

Većim dijelom meča, osim nekoliko minuta drugog dijela, u prednosti su bile Dobojlije, nošene sjajnom partijom golmana Milutina Bogdanovića, koji je odbranio 16 udaraca “skauta”.

U prvom poluvremenu, Sloga je imala plus četiri (9:5), ali je tim Tonija Čoline uzvratio dvadesetak minuta prije kraja, kada je na semaforu Stadiona sportskih igara pisalo 15:17.

Nije to, ipak, uzdrmalo, domaće, koji su, poslije tajm-auta trenera Vasilića, pojačali tempo, a ključni trenuci dogodili su se u 52. i 55. minutu.

Sloga je prvo postigla gol sa dva igrača manje u polju, za plus 2 (23:21), da bi tri minuta kasnije uvećala prednost za još jedan gol i zasluženo stigla do pobjede.

Vladimir Stanković je u timu Sloge postigao sedam golova, dok je Nikola Knežević upisao pet.

Na drugoj strani, Mladen Bošković je postigao pet, a Miloš Kos četiri gola.

Drugi meč večeri igraju Zagreb i Koper, dok program zatvaraju Vojvodina i Tatran.

Oznake: Izviđač, Rukomet, Sloga