Treći polufinalista Rolan Garosa: Zverev u četiri seta bolji od Ečeverije

07.06.2023. | 19:35

Aleksandar Zverev je treći polufinalista Rolan Garosa pošto je nakon više od tri sata tenisa porazio Tomasa Martina Ečeveriju 3-1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.

U prvom i četvrtom setu Nijemac je dolazio do jedinih brejkova u sedmom gemu, što je bilo dovoljno za osvajanje navedenih perioda igre.

Sličan tok dešavanja gledali smo i u drugom odnosno trećem setu, ali sa različitim ishodima. I pored toga što je Argentinac u oba navrata prvi dolazio do oduzetog servis, u prvom pokušaju je imao odgovor na ri-brejk, dok je u drugoj situaciji Zverev poslije brejka u potpnosti okrenuo rezultat u svoju korist.

Statistički parametri koji su odlučili pobjednika bili su bolja realizacija brejk šansi i nešto veći broj vinera Zvereva.

Protivnik Nijemcu u polufinalu biće bolji iz skandinavskog duela Holger Rune – Kasper Rud, prenosi Telegraf.