Titula sve dalje od Enfilda: Nikad gori Everton nadigrao Liverpul

25.04.2024. | 08:20

Fudbaleri Evertona zadali su veliki udarac Liverpulu u borbi “Crvenih” za titulu u Premijer ligi.

Na ’’Gudisonu’’, Everton je poslije duže vremena uspio da savlada ekipu Jirgena Klopa sa 2:0 (1:0) i tako osvoji značajne bodove u borbi za opstanak.

Liverpul je želio da pobjedom stigne vodeći Arsenal, koji je dan ranije pobijedio Čelzi sa 5:0, ali umjesto toga, bilo je ovo veče momaka u plavom.

Počelo je sa dve prilike domaćina, u 13. i 17. minutu preko Bena Godfrija i Kalverta-Luina, kada je Alison sjajno reagovao.

Ipak, golman Liverpula nije mogao ništa u 27. minutu kada je poslije odbitka Džared Brentvajt poslao loptu u mrežu za 1:0.

VAR je provjeravao da li je bilo ofsajda, na kraju je sve bilo čisto, i navijači Evertona su mogli da slave, piše B92.

Veliki priliku Liverpul je propustio u 35. minutu preko Darvina Nunjesa, da bi Pikford sjajno reagovao poslije prilike u kojoj se našao Luis Dijas u 44. minutu.

Dvajt Meknil je u 57. minutu imao novu šansu za Everton, da bi minut kasnije na semaforu stajalo 2:0.

Dominik Kalvert-Luin je sve nadskočio i postigao gol za 2:0.

Malerozni Dijas je u 70. minutu uzdrmao stativu gola Evertona, da bi veliku priliku imao i Harvi Eliot u 90. minutu, to je bilo sve od ekipe Jirgena Klopa koja sada ima tri boda manje od Arsenala.

Oznake: Evertron, Liverpul