Težak poraz Partizana: Šerif slavio u Beogradu i prošao dalje

23.02.2023. | 20:54

Fudbaleri Partizana eliminisani su od moldavskog Šerifa u plej-ofu Lige konferencija.

Crno-bijeli su, nakon pobjede u Kišinjevu (1:0), izgubili u Humskoj rezultatom 3:1 i tako završili učešće u ovom takmičenju.

Izabranici Gordana Petrića su u revanšu imali prednost, zahvaljujući golu Kvinsija Meniga u 14. minutu, ali su gosti preokrenuli i na kraju prošli dalje.

Radost crno-bijelih nije mnogo trajala, a gosti su do izjednačenja stigli ni iz čega. Siniša Saničanin je igrao rukom u svom šesnaestercu krajnje neoprezno, sudija Ekberg je konsultovao VAR i pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Sedrik Badolo u 22. minutu – pogodio je desni ugao i prevario Popovića.

Pred pauzu Šerif stiže do potpunog preokreta, koji je režirao Muhamed Diop, koji je u prvom minutu nadoknade pogodio sa petnaestak metara.

Nastavak je donio novi šok za crno-bijele, pošto je Šerif do trećeg gola stigao vrlo brzo, u 47. minutu. Strijelac je opet bio Diop, koji je uzeo loptu, prišao na dvadesetak metara i onda preciznim udarcem po zemlji pogodio bliži ugao Popovićevog gola.

Partizan je pokušavao da se trgne nakon primljenog gola, Gordan Petrić je menjao, ali su prave prilike izostajale.

Žrijeb za osminu finala na programu je u petak od 13.00 časova, a utakmice su na programu 9. i 16. marta.